Konserwacja palnika turystycznego

Stosowanie palników w turystyce jest coraz popularniejsze. Nic więc dziwnego, że warto przy okazji odświeżyć (bądź poznać) kilka ważnych informacji na temat tychże urządzeń a konkretnie – sposobu ich konserwacji.

Po pierwsze – ochrona

Do przechowywania palników warto stosować dedykowane im pokrowce. Ochronią one palnik przed działaniem piasku i wilgoci a na dodatek sprawią, że w noszonym bagażu będzie trochę więcej miejsca. Warto jednak pamiętać o tym, że do pokrowca nie można wkładać ciepłego, bądź co gorsza gorącego palnika turystycznego.

Po drugie – dokręcanie

Jeśli palnik turystyczny jest mocowany śrubami (a taki najprawdopodobniej jest), warto co jakiś czas dokręcić poszczególne jego komponenty. W ten sposób ryzyko uszkodzenia palnika podczas standardowego użytkowania zostanie zredukowane do minimum.

Po trzecie – suszenie

Palniki należy bezwzględnie wysuszyć przed włożeniem do pokrowca. Nie przestrzeganie tego zalecenia może doprowadzić do pojawienia się rdzy – zarówno na samym palniku, jak i na butli z gazem.

I na koniec – unikamy zalania

Palniki nie mogą mieć jakiegokolwiek kontaktu z wodą. Po ich zalaniu, trzeba je koniecznie przesuszyć. Mokrego palnika raczej nie uda się rozpalić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz